FORGOT YOUR DETAILS?

ایجاد حساب کاربری

منابع آزمون TOLIMO

توسط / / دپارتمان زبان

منابع آزمون TOLIMO

تهیه منابع آزمون TOLIMO  یکی از دغدغه های  اصلی داوطلبان است.تولیمو مخفف The Test of Language by the Iranian Measurement Organization می‌باشد که توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می شود که در واقع آزمونی استاندارد برای تعیین سطح دانش زبان انگلیسی می‌باشد. نمره هر قسمت آزمون در مقیاس معمول محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره کل منظور می‌شود. دامنه نمره کل از ۳۱۰ تا ۶۷۷ است. نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و کمتر از۴۷۹ ضعیف تلقی می‌شود. لازم به ذکر است که بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آن بین ۱ الی ۶ می‌باشد که در کنار نمره کل در کارنامه درج می‌شود. بخش‌های مختلف آزمون نمره منفی ندارد و با کمی تمرین می‌توانید از این بخش، نمره متناسبی کسب کنید. مدرک این آزمون، دوسال می‌باشد.

منابع آزمون زبان TOLIMO

در جلسه آزمون به هر یک از داوطلبان زبان انگلیسی پیشرفته (TOLIMO) دو دفترچه سوال داده می‌شود که یک دفترچه تشریحی (دفترچه شماره ۱) و دفترچه دیگر تستی (دفترچه شماره ۲) خواهد بود. داوطلبان باید پاسخ سوال تشریحی را در همان دفترچه و پاسخ سوالات تستی را در پاسخ‌نامه پاسخ بدهند. در جلسه آزمون متحصرا سوالات بخش شنیداری از بلندگو پخش می شود و داوطلبان باید با توجه به متن سوال که از بلندگو پخش می شود، نسبت به انتخاب یکی از ۴ گزینه ای که در رابطه با سوال مربوط به این بخش درج گردیده، اقدام و باتوجه به شماره سوال مربوط در پاسخنامه، علامتگذاری نمایند. متن سوالات شنیداری فقط یک بار از بلندگو پخش می شود و قابل تکرار نیست.

دفترچه شماره ۱تولیمو (TOLIMO)
یک سوال تشرحی نوشتاری (Writing) که داوطلب ۳۰ دقیقه فرصت دارد پاسخ را در همان دفترچه سوال بنویسد.

دفترچه شماره ۲تولیمو (TOLIMO)
حاوی ۱۶۰ سوال تستی شامل ساختار و نوشتار زبانی (Structure and written expression)، خواندن و درک مطلب (Reading comprehension) و درک مطلب شفاهی یا شنیداری (Listening comprehension) می باشد که داوطلبان باید طبق زمان‌بندی زیر به این سوالات پاسخ بدهند:
ساختار و نوشتار زبانی (۴۰ سوال و مدت پاسخگویی ۳۰ دقیقه)
خواندن و درک مطلب (۵۰ سوال و مدت پاسخگویی ۵۵ دقیقه)
درک مطلب شفاهی (۵۰ سوال و مدت پاسخگویی ۳۵ دقیقه)

منابع شناخته شده این آزمون عبارتند از:

۱٫ English Grammar-Betty Azar
۲٫ ETS TOEFL Prepration Kit Workbook
۳٫ ۴۰۰ Must-have-words-for-the-TOEFL
۴٫ ۵۰۴ Absolutely Essential Words
۵٫ Essential Words For The TOEFL
۶٫ Longman-Complete-Course-for- the TOEFL

 

برای ثبت نام و کسب اطلاعات می‌توانید به سایت زیر مراجعه نمایید:

http://tolimo.sanjesh.org/register/

 

منابع آزمون زبان TOLIMO

 

 

نگاهی بر آزمون های زبان انگلیسی داخل کشور

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد توجه داشته باشند اگر بعد از فارغ التحصیلی تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری در داخل یا خارج از کشور را دارند باید قبل از امتحان جامع برای دانشگاه های داخل و همچنین قبولی پذیرش برای دانشگاه های خارج از کشور باید یکی از مدارک زبان زیر را ارائه دهند لذا داوطلبان آزمون دکتری بعد ازقبولی در آزمون دکتری و قبل از آزمون جامع (معمولا بعد از ۲ سال و بعد از گذراندن واحد های تئوری توسط دانشجو ،آزمون جامع توسط محل دانشگاه تحصیل داوطلب برگزار می شود) ، بایستی در یکی از آزمون های زبان ملی یا بین المللی شرکت کرده و مدرک آن را ارائه دهند.لازم به ذکر است تنها در آزمون MHLE قبل از آزمون دکتری، باید این مدرک ارائه شود.

 

آزمون MSRT

آزمون زبان وزارت علوم, قبلا با نام MCHE مخفف Ministry of Culture and Higher Education (وزارت فرهنگ و آموزش عالی) شناخته می شد. اما در سال های اخیر, با نام MSRT مخفف Ministry of Science, Research and Technology (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) شناخته می شود. پس آزمون زبان MSRT همان آزمون زبان MCHE سابق است. بیشتر دانشجویان متقاضی استفاده از بورس دکترای خارج از کشور, از آن استقبال می کنند. و مورد تایید اکثر دانشگاه های داخلی می باشد.

 

آزمون EPT

آزمون تافل دکترای دانشگاه آزاد یا آزمون زبان EPT آزمونی است که توسط دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می گردد و تمامی دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه آزاد می بایست تا قبل از شرکت در امتحان جامع, نمره این آزمون یا آزمون های مشابه را به دانشگاه ارائه کنند. این آزمون مخفف (English Proficiency Test)است.

 

آزمون زبان UTEPT (زبان عمومی دانشگاه تهران)

این آزمون مخفف (University Tehran English Proficiency Test) است. دانشگاه تهران جهت تسهیل روند ادامه تحصیل در دوره های دکتری تخصصی، اقدام به برگزاری آزمون زبان عمومی می نماید. نمره قبولی در آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران UTEPT مورد تایید اکثر دانشگاه های تهران و شهرستان می باشد.

 

آزمون MHLE

آزمون MHLE توسط وزارت بهداشت, درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود. این آزمون مخفف Ministry of Health Language Exam می باشد. سطح آزمون MHLE در حد آزمون زبان تافل می باشد. آزمون زبان MHLE ویژه دانشجویان داوطلب شرکت در کلیه دوره های علوم پزشکی دانشگاه های دولتی است اگر داوطلبان گروه علوم پزشکی تنها قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های سراسری را داشته باشند بهتر است در آزمون زبان MHLE شرکت کنند. اما اگر شرکت در آزمون دکترای هر دو دانشگاه دولتی و آزاد در برنامه آنها قرار دارد باید به سراغ آزمون زبان MSRT بروند چرا که دانشگاه آزاد مدرک MHLE را نمی پذیرد.

 

آزمون Tolimo

تولیمو مخفف The Test of Language by the Iranian Measurement Organization می باشد که توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می شود که در واقع آزمونی استاندارد برای تعیین سطح دانش زبان انگلیسی می باشد. نمره قبولی در آزمون زبان تولیمو مورد تایید اکثر دانشگاه های تهران و شهرستان می باشد.

 

آزمون TOEFL

تافل مخفف Test of English for Foreign Learners می باشد. آزمون تافل (TOEFL) یک آزمون جامع زبان انگلیسی است که برای ورود به بیش از ۴۴۰۰ کالج و دانشگاه در ایالات متحده و کانادا، و دیگر بخش های جهان، مورد نیاز می باشد. نمره قبولی در آزمون زبان تافل مورد تایید اکثر دانشگاه های تهران و شهرستان می باشد.

 

آزمون IELTS

آزمون آیلتس (International English Language Testing System) جهت سنجش میزان آمادگی داوطلبان برای ادامه تحصیل، فراگیـری مهارت هـای تخصصـی و یـا کار و اقامـت در کشـورهـای انگلیسی زبان طراحی شـده است. اکثر دانشگاه هاى دنیا (بخصوص کشورهاى انگلیسى زبان) ارائه مدرک IELTS را به عنوان یکى از مهم ترین شروط پذیرش دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا قید کرده اند. نمره قبولی در آزمون زبان آیلتس مورد تایید اکثر دانشگاه های تهران و شهرستان می باشد.

 

 

منابع آزمون TOLIMO

 

کلمات کلیدی:

آزمون های آزمایشی tolimo , مشاوره آزمون tolimo, منابع آزمون tolimo, منابع آزمون tolimo تضمینی , بسته های آموزشی tolimo, منابع آزمون tolimo ۹۵ , منابع آزمون tolimo ۹۶ , منابع آزمون tolimo ۹۷ , منابع آزمون tolimo ۹۸ , منابع آزمون tolimo ۹۹, کنکور tolimo, جزوات کنکور tolimo, سوالات آزمون tolimo, دروس امتحانی tolimo, مشاوره کنکور tolimo, جدید ترین منابع آزمون tolimo, منابع آزمون دکتری tolimo دانشگاه آزاد , tolimo دانشگاه آزاد ,زمان ثبت نام آزمون tolimo , نمونه سوالات آزمون tolimo , نمره قبولی آزمون tolimo , جدول زمانبندی آزمون tolimo , جدول زمانبندی آزمون tolimo در سال ۹۵ , جدول زمانبندی آزمون tolimo در سال ۹۶ , آزمون tolimo چیست؟ , جدول زمان بندی آزمون tolimo , سهمیه ایثارگران در آزمون tolimo , منابع آزمون زبان tolimo دانشگاه آزاد , منابع آزمون زبان tolimo , جدول زمانبندی آزمون tolimo در سال ۹۷, جدول زمانبندی آزمون tolimo در سال ۹۸ , جدول زمانبندی آزمون tolimo در سال ۹۹ , منابع آزمون زبان tolimo , منابع آزمون tolimo چیست , دانلود منابع آزمون tolimo , منابع آزمون tolimo , منابع آزمون تولیمو چیست؟ , منابع آزمون زبان تولیمو چیست؟ , منابع آزمون زبان تولیمو , منابع آزمون زبان تولیمو , دانلود منابع آزمون زبان تولیمو , منابع آزمون تولیمو سازمان سنجش , نمونه سوالات تولیمو , منابع آزمون تولیمو چیست؟ , نمونه سوالات تولیمو pdf , منابع آزمون تولیمو سازمان سنجش , کتاب تولیمو , نمونه سوالات آزمون تولیمو سازمان سنجش , اعتبار آزمون تولیمو , تعداد سوالات تولیمو

نظرات to “منابع آزمون TOLIMO”

 1. شاهرخ شاهی says : پاسخ

  سلام
  شما اطلاع دارید نمره آزمون TOLIMO چجوری محاسبه می شه؟

  1. مشاور دکتری و کارشناسی ارشد says : پاسخ

   وقت بخیر
   نمره هر قسمت آزمون TOLIMO در مقیاس معمول، محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره کل منظور می‌شود. دامنه نمره کل از ۳۱۰ تا ۶۷۷ است. نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و کمتر از۴۷۹ ضعیف تلقی می‌شود. لازم به ذکر است که بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آن بین ۱ الی ۶ می‌باشد که در کنار نمره کل در کارنامه درج می‌شود. بخش‌های مختلف آزمون TOLIMO نمره منفی ندارد.

 2. سکینه علایی says : پاسخ

  سلام
  اگر بخوایم پکیج منابع آزمون TOLIMO رو در شهر زاهدان دریافت کنیم، چند روزه به دستمون می رسه؟

  1. مشاور دکتری و کارشناسی ارشد says : پاسخ

   وقت بخیر خانوم سکینه علایی
   پکیج منابع آزمون TOLIMO نهایتا طی یک هفته کاری به دست شما در زاهدان خواهد رسید.

 3. عاطفه says : پاسخ

  سلام
  میشه منابع آزمون TOLIMO رو معرفی کنید؟

  1. مشاور آزمون کارشناسی ارشد و دکتری says : پاسخ

   وقت بخیر خانم عاطفه
   منابع آزمون TOLIMO به تفصیل در بالا آمده است.

 4. آذین says : پاسخ

  با سلام.نمونه سوالات تضمینی تولیمو برای اسفند ۹۵ برای عرضه دارین؟لطفا از طریق ایمیلم اطلاع رسانی بشود

  1. مشاور آزمون کارشناسی ارشد و دکتری says : پاسخ

   وقت بخیر
   برای آزمون TOLIMO ،سنجش امیر کبیر، بسته آموزشی برای این آزمون آماده نموده است که مهارت های مورد نیاز برای این آزمون را پوشش می دهد.

 5. عبدالصمد says : پاسخ

  سلام و خسته نباشید
  میشه فقط کتاب هایی که لازم داریم از بسته منابع آزمون TOLIMO بخریم؟

  1. مشاور آزمون کارشناسی ارشد و دکتری says : پاسخ

   وقت بخیر
   امکان خرید تک درس از بسته منابع آزمون TOLIMO وجود دارد.

 6. لیلا ممسنی زادگان says : پاسخ

  سلام
  من میخووووام بسته منابع آزمون TOLIMO رو بخرم اما واقعیتش قیمت بالاست. می خواستم ببینم برای تابستان تخفیفی نداره این بسته؟

  1. مشاور آزمون کارشناسی ارشد و دکتری says : پاسخ

   وقت بخیر خانم لیلا ممسنی زادگان
   در حال حاضر تخفیفی به بسته منابع آزمون TOLIMO اختصاص داده نشده است.

 7. نادری says : پاسخ

  سلام
  من اگر بسته منابع آزمون TOLIMO رو بخرم و یک کتاب دیگه هم از یه بسته دکترای رشته خودم بخوام، امکان پذیر هستش؟

  1. مشاور آزمون کارشناسی ارشد و دکتری says : پاسخ

   وقت بخیر
   امکان خرید تک درس از بسته منابع آزمون TOLIMO و یا هر رشته دیگری وجود دارد.

 8. یسنا says : پاسخ

  خسته نباشید
  من اواخر هفته پیش بسته منابع آزمون TOLIMO رو سفارش دادم . اما هنوز چیزی به دستم نرسیده

  1. مشاور آزمون کارشناسی ارشد و دکتری says : پاسخ

   وقت بخیر
   برای پیگیری بسته منابع آزمون TOLIMO با ۰۲۱۴۴۰۳۱۶۹۰ تماس بگیرید.

 9. فاطمه ترکی زاد says : پاسخ

  خسته نباشید
  می خواستم ببینم برای خرید بسته منابع آزمون زبان TOLIMO تخفیفی دارید؟

  1. مشاور آزمون کارشناسی ارشد و دکتری says : پاسخ

   وقت بخیر خانم فاطمه ترکی زاد
   تا ۲۵ مهرماه می توانید از تخفیف ۲۰ درصدی برای خرید بسته منابع آزمون زبان TOLIMO بهره مند گردید.

 10. جواد says : پاسخ

  سلام وقت بخیر ببخشید هزینه پکیج منابع آزمون TOLIMO چقدر است؟

  1. مشاور آزمون کارشناسی ارشد و دکتری says : پاسخ

   وقت بخیر آقای جواد
   برای آگاهی از قیمت بسته منابع آزمون TOLIMO با ۰۲۱۴۴۰۳۱۶۹۰ تماس بگیرید و یا اینکه به سایت سنجش امیر کبیر بخش دپارتمان زبان مراجعه فرمایید.

 11. لاله says : پاسخ

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید تخفیف های بسته منابع آزمون تولیمو به چه صورت می باشد؟

  1. مشاور آزمون کارشناسی ارشد و دکتری says : پاسخ

   وقت بخیر خانم لاله
   برای آگاهی از میزان تخفیف بسته منابع آزمون TOLIMO با۰۲۱۴۴۰۳۱۶۹۰ تماس بگیرید.

 12. صبا یزدانی says : پاسخ

  سلام و خسته نباشید
  آیا بسته منابع آزمون TOLIMO که موسسه شما ارائه می دهد، به روزرسانی شده است؟

  1. مشاور آزمون کارشناسی ارشد و دکتری says : پاسخ

   وقت بخیر خانم صبا یزدانی
   کتاب های موجود در پکیج منابع آزمون TOLIMO طبق آخرین تغییرات به روزرسانی می گردند.

 13. اکرمی says : پاسخ

  سلام
  میشه لطفا توضیح بیشتری درباره آزمونهای انلاین پک ازمون TOLIMO بدید؟ و اینکه آیا سوالات این ازمون هم زیر نظر سازمان سنجش هست یا نه؟

  1. مشاور آزمون کارشناسی ارشد و دکتری says : پاسخ

   وقت بخیر (خانم/آقای) اکرمی
   برای دریافت اطلاعات در مورد آزمون های آزمایشی منابع آزمون TOLIMO با شماره۰۲۱۴۴۰۳۱۶۹۰ تماس بگیرید.

 14. مهناز بلوکات says : پاسخ

  سلام. در کتابهای بسته منابع آزمون TOLIMO فقط تست هست یا اگه نه شامل چه مطالبی هست؟

  1. مشاور آزمون کارشناسی ارشد و دکتری says : پاسخ

   وقت بخیر خانم بهنار بلوکات
   مجموعه جزوات بسته منابع آزمون TOLIMO به صورت درسنامه نکته و تست می باشد، برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۴۰۳۱۶۹۰ تماس بگیرید.

 15. خانم زهرایی says : پاسخ

  سلام و خسته نباشید
  من خیلی دنبال منابع آزمون زبان تولیمور بودم. خوشبختانه تونستم شما رو پیدا کنم تو اینترنت. میشه نمونه ای از کتاب هاتون رو دید؟

  1. مشاور آزمون کارشناسی ارشد و دکتری says : پاسخ

   وقت بخیر خانم زهرایی
   بلی امکان مشاهده نمونه جزوات بسته منابع آزمون TOLIMO وجود دارد، برای اینکار شما می توانید به صورت حضوری مراجعه کنید و یا درخواست خود را با عنوان نام رشته و کد آن به آدرس میل sanjeshamirkabir@yahoo.com ارسال نمایید. تاهمکاران ما پاسخگوی شما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + = 18

بالا