ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

توصیه ها ی  کلیدی در ثبت نام کنکور ارشد سراسری و آزاد ۱۴۰۳

ثبت نام کنکور به نحو صحیح یکی از دغدغه‌های اصلی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد است که در این مقاله موسسه‌ی سنجش امیر کبیر به این مهم پرداخته است و توصیه‌های کاربردی به داوطلبان این آزمون کرده است.

ثبت نام ازمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

 ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ۱۴۰۳ 

ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ پس از اطلاعیه‌های متعدد سازمان سنجش آغاز خواهد شد. برای ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ به داوطلبان کنکور توصیه می‌شود که موارد زیر را رعایت کنند:

۱- تمام صفحات دفترچه ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ را مطالعه کنند.

۲-  با مشارکت و همکاری دیجیتالی ایران مستر تست و موسسه‌ی سنجش امیرکبیر داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ در صورت هرگونه ابهام می‌توانند از طریق سایت سنجش تکمیلی دات آی آر  مربوط به موسسه سنجش امیرکبیر  سوالات خود را مطرح کنند.

۳- داوطلبان می‌توانند نمونه جزوات رایگان آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ خود را از طریق سایت سنجش امیرکبیر به آدرس اینترنتیwww.sanjeshetakmili.com   دانلود کنند.

۴- معمولا با توجه به تجربیات چند ساله در اواسط زمان ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد  الحاقیه و اصلاحاتی در دفترچه‌ی ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد صورت می‌پذیرد. لذا در روز‌های اولیه اصلا ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد خود را روی سایت سازمان سنجش نهایی نکنند.

۵- داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد حتما در منزل روی فرم‌های پیش ثبت‌نام، ثبت‌نام اولیه را انجام دهند.

۶- ثبت‌نام  آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳خود را در نیمه سوم زمان کل ثبت‌نام انجام دهید که تغییرات انجام شده باشد.

۷- اگر هرگونه سوالی دارید علاوه بر موسسه‌ی سنجش امیرکبیر می‌توانید آن را از طریق سایت سازمان سنجش و شماره‌های پشتیبانی سازمان سنجش مطرح کنید.

۸- می‌توانید سوالات و نظرات خود را در سایت ایران مستر تست زیر همین خبر مطرح کنید تا کارشناسان مرجع اخبار دانشگاهی و سایر داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد به آن پاسخ دهند.

۹- سوالات خود را از سایت‌های نامعتبر و افراد فاقد تخصص نپرسید، سعی کنید از یک مرجع رسمی یا یک مرجع نیمه رسمی معتبر همانند مجموعه‌ی سنجش امیرکبیر سوالات و ابهامات خود را پیگیری کنید.

۱۰- جهت ارتقای شناخت شما در زمینه آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد حتما هدایای رایگان مرتبط به آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ را از طریق موسسه سنجش امیرکبیر به آدرس اینترنتی www.sanjeshetakmili.ir دانلود کنید.

۱۱- ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ۱۴۰۳ از طریق سایت سازمان سنجش و سایت سنجش تکمیلی دات کام  از طریق یک دفترچه‌ی واحد صورت می‌پذیرد.

سازمان سنجش به عنوان مجری برگزاری کنکور کارشناسی ارشد از متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس ثبت نام بعمل آورده و مقدمات برپایی رقابتی سالم را فراهم می کند. شرکت در این آزمون تابع شرایط و ضوابط خاصی است که در دفترچه راهنمای کارشناسی ارشد درج شده و همزمان با آغاز فرایند ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. متقاضیان در صورت داشتن شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ می توانند به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و با تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام علاقه مندی خود را اعلام نمایند.

کلیه دارندگان مدرک کارشناسی (لیسانس) یا کارشناسی ارشد (فوق لیسانس یا دکترای حرفه ای) مورد تایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت یا دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی که تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۳ فارغ التحصیل می شوند مجاز به ثبت نام در این آزمون خواهند بود.

سهمیه استعداد درخشان:

داوطلبانی که دارای معدل بالا در مقطع کارشناسی بوده و یا استعداد درخشان هستند می توانند بدون شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و فقط با مطالعه فراخوان های مربوط به استعداد درخشان ارشد که معمولا از آبان ماه شروع و تا مرداد سال جاری ادامه پیدا می کند به ثبت نام در یکی از دانشگاه ها پذیرنده دانشجو کارشناسی ارشد بدون کنکور ۱۴۰۳ بپردازد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.