سنجش امیرکبیر

چگونگی استفاده از خدمات کارشناسی ارشد و دکترا  سنجش امیرکبیر

 

داوطلب گرامی: برای استفاده مناسب از مجموعه کارشناسی ارشد و دکترا، به نکات زیر توجه کنید:

۱- این مجموعه برای تمام داوطلبان کنکور به‌خصوص مقاطع عالی و تکمیلی (کارشناسی ارشد، دکترا تخصصی دانشگاه‌های سراسری، آزاد و وزارت بهداشت) قابل استفاده است.

۲- پیش از شروع به مطالعه دقیق، یک نگاه اجمالی به کل دروس بیندازید و عنوان فصل‌ها و خلاصه فصل‌ها را به سرعت از نظر بگذرانید. در این سریع‌خوانی نگران نباشید که چیزی در خاطر شما نمی‌ماند. این کار یک آمادگی ذهنی به شما می‌دهد تا هنگام مطالعه مجدد، مطالب را بهتر یاد بگیرید.

۳- به‌طور فعال بخوانید. صفحاتی را که به نظرتان مطالب مهم دارند برای مرور بعدی، علامت‌گذاری کنید و از نکات مهم یادداشت‌ بردارید. منظور از علامت‌گذاری، تاکید بر نکات مهم و برجسته ساختن آن‌هاست. از جمله می‌توانید زیر کلمه‌ها و عبارات مهم خط بکشید، توضیحاتی را که لازم می‌دانید در کنار صفحه حاشیه‌نویسی کنید؛ و با نوشتن توضیحات بیشتر در صفحات جداگانه، مطالب آموخته شده قبلی را به مطالب جدید ربط دهید.

۴- داوطلبانی که راهبردهای توصیه شده را انجام می‌دهند می‌توانند انتظار داشته باشند در پایان مطالعه، نتیجه‌ای عالی کسب کنند عدم انجام روش‌های ارائه شده و انجام روش‌های سنتی مطالعه توسط داوطلبان، آنان را از رسیدن به جواب نهایی مناسب باز می‌دارد. راهبردهای توصیه شده را پشت گوش نیندازید. هدفِ ارائه این راهبردها، رسیدن شما به هدفتان می‌باشد.

 

در راه انجام هدف باید ایثار کرد نه انجام وظیفه

کسی که مشتاق دانستن باشد، هیچ‌وقت از یادگرفتن خسته نمی‌شود. کسی هم که در پی رشد و ترقی در جامعه شتابنده امروز بشر باشد، حتی اگر چندان اشتیاقی هم به دانستن نداشته باشد، باز هم در پی یادگرفتن است.

 

 هدف: ارتقای واقعی سطح علمی در مقاطع مختلف تحصیلی

مجموعه سنجش امیرکبیر تلاش می‌کند با ارتقای واقعی سطح دانش و تقویت پایه‌های علمی فارغ‌التحصیلان مقاطع تحصیلی، یار داوطلبان خوش‌فکر و آینده‌‌نگری باشد که این مجموعه را به خاطر خدمات کمک‌آموزشی‌اش انتخاب کرده‌‌اند.

 

ارتقای عمومی توانایی‌های علمی

همه‌ ساله تعداد کثیری از دانشجویان، سنجش امیرکبیر را برای همراهی در تحصیلات تکمیلی انتخاب کرده و با کمک‌گرفتن از خدمات متنوع و در دسترس این مجموعه، می‌توانند با سطح دانش بالاتری وارد مقطع بعدی تحصیلی‌شان شوند. سنجش امیرکبیر توانسته‌ با ارائه خدماتی مطلوب و علمی به داوطلبانش، رقابتی علمی میان علاقه‌مندان به ادامه‌تحصیل در سطح ایران ایجاد نماید و مؤسسات دیگر را هم ترغیب کند که با درنظرگرفتن برنامه‌هایی مخصوص این داوطلبان، به نوبه خود تلاش کنند.

 

گام به گام برای آمادگی در آزمون مقاطع عالی و تکمیلی

بی‌شک برای موفقیت در هر کاری نیاز به یک سری ابزار و پیش‌نیازها دارید. موفقیت در آزمون مقاطع عالی و تکمیلی مستلزم برنامه‌ریزی، تلاش و پشتکار و همچنین استفاده از منابع مطالعاتی خوب و جامع است.

 

گام اول: برنامه‌ریزی

گام اول در مطالعه برای آزمون مقاطع عالی و تکمیلی داشتن یک برنامه‌ریزی خوب و مناسب است. این امر نیازمند شناخت خود و توانایی‌هایتان است، مطمئنا با انگیزه و اراده‌ای قوی و تلاش و پشتکار می‌توانید در آزمون خود قبول شوید، حتی اگر پایه تان ضعیف باشد؛ این امر مستلزم این است که بیشتر تلاش کنید، در واقع باید کم‌کاری دوره قبلی درسی را این‌جا جبران کنید.

 

گام دوم: تسلط بر مفاهیم کتب مرجع

در این مرحله باید مفاهیم کتب مرجع را بیاموزید. از این رو اکیداً توصیه می‌کنیم اگر درسی را خوب نفهمیده‌اید، حتما مشکل‌تان را از طریق مطالعه کتب پایه و حل تمرین و مسئله برطرف نمایید.

نکته مهم در این مرحله، یادداشت‌برداری از نکاتی است که در حین مطالعه و حل تمرین و مسئله با آن مواجه می‌شوید، این موضوع اهمیت حیاتی دارد، به‌ویژه هنگام مرور مطالب، با این کار به‌طور چشمگیری در وقت‌تان صرفه‌جویی می‌شود.

نکته دیگر: جزوات آمادگی کنکور را هم می‌توانید به موازات مطالعه کتب پایه و بعد از آن مطالعه نمایید.

 

گام سوم: مطالعه کتب آمادگی آزمون مقاطع عالی و تکمیلی (دکترا، کارشناسی ارشد)

بعد از این‌که در مرحله قبل با مطالعه کتب پایه، مفاهیم را درک ‌کردید، حال نوبت آن است که با مطالعه کتب تستی با نکات تستی آشنا شوید و از این طریق مهارت‌تان را در تست‌زنی افزایش دهید. در این مرحله هم یادداشت‌برداری را فراموش نکنید.

 

گام چهارم: شرکت در آزمون‌های آزمایشی  کارشناسی ارشد و دکترا

حال که مفاهیم را درک نموده‌اید و با تست‌زنی آشنا شده‌اید، وقت آن است که دانسته‌های خود را بیازمایید و خود را محک بزنید. مزیت این کار این است که علاوه بر اینکه در جو جلسه کنکور قرار می‌گیرید، با اشتباهات خود در حل تست‌ها آشنا می‌شوید و نقاط ضعف خود را می‌شناسید.

 

آیا می‌دانید گام‌های موفقیت تحصیلی در تحصیلات تکمیلی(کارشناسی ارشد و دکترا) چیست؟

اگر می‌خواهید از این به بعد، در تمامی مقاطع تحصیلی به‌راحتی موفق شوید، گام‌های موفقیت تحصیلی بهترین تکنیک‌ها را به شما نشان می‌دهد. گام‌های موفقیت تحصیلی سنجش امیرکبیر کاملترین و بهترین سیستم آموزشی در زمینه موفقیت تحصیلی است و داوطلبان در تمامی مقاطع تحصیلی می‌توانند از آن استفاده کنند.

برگرفته از کتاب مشاوره و برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد و دکترا به روش سنجش امیرکبیر

 

جدیدترین اخبار دکترا و کارشناسی ارشد

سنجش امیرکبیر به عنوان مجری آماده سازی منابع آزمون کارشناسی ارشد و دکتری سراسری و وزارت بهداشت ،آزمونی سرتاسر با موفقیت و پیروزی را برای شما آرزومند است.
( www.sanjeshetakmili.ir ) برای اطلاعات بیشتر به سایت سنجش تکمیلی دات آی آر مراجعه کرده یا با شماره ۰۲۱۴۴۰۳۱۶۹۰ بیست خط تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *