5koching

کوچینگ اکادمیک ( کوچینگ تحصیلی ) برای داوطلبان ارشد و دکتری

کوچینگ آکادمیک (Academic coaching)   یا کوچینگ تحصیلی (educational coaching) چیست؟   چرا دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه سراسری،آزاد و وزارت بهداشت  نیاز به کوچ تحصیلی دارند؟ در کوچینگ تحصیلی، کوچ سعی می‌کند درک درستی از فرددانشجوی ارشد و دکتری را به خودش نشان دهد، این خودشناسی در کوچینگ آکادمیک(تحصیلی)باعث می‌شود تا دانشجو آینده مناسبی را برای ادامه تحصیل متصور شود. در کوچینگ آکادمیک کوچ تمام تلاش خود را می‌کند تا دانشجو با شناختی که از خود و رشته تحصیلی خود به دست می‌آورد، بهترین و مناسب‌ترین رشته تحصیلی را مرحله اول انتخاب کند .حال که دانستید که کوچینگ آکادمیک یعنی چه؟ پیشنهاد می‌کنیم که با کوچینگ، زندگی خود را بهترین کنید.

 

مشاوره و کوچینگ تحصیلی

کوچینگ تحصیلی (Educational coaching) ابزاری قدرتمند و هدفمند است که طی آن دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه سراسری،آزاد و وزارت بهداشت یاد می‌گیرند که زمان خود را بهتر مدیریت کرده و به صورت هوشمندانه‌تری مطالعه کنند. کوچینگ تحصیلی یک مکالمه اختصاصی میان کوچ و دانشجوی تحصیلات تکمیلی است. اگر شما نیز به رشد مهارت‌ها و عملکردهای خود فکر می‌کنید می‌توانید از یک کوچ تحصیلی کمک بگیرید. به نظر شما چرا همه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه سراسری،آزاد و وزارت بهداشت به کوچینگ تحصیلی نیازمند هستند؟  از نظر سنجش امیرکبیر مهم‌ترین دلیل مشاوره با Coach تحصیلی این است که یک کوچ تحصیلی با تجربه به دانشجویان کمک می‌کند که متناسب با سبک یادگیری و خصوصیات شخصیتی خود مطالعه کرده و به موفقیت تحصیلی برسند. حتما این را می‌دانید که برنامه‌ریزی تحصیلی برای هر دانشجو باید متناسب با سبک یادگیری و استراتژی‌های شخصی فرد باشد.

 

مشاوره و کوچینگ آکادمیک چیست؟

طبق تحقیقات صورت گرفته اثبات شده است دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه سراسری،آزاد و وزارت بهداشت که طبق یک برنامه زمانی مداوم با یک کوچ تحصیلی کار می‌کنند در امور تحصیلی موفق‌تر از سایر افراد عمل می‌کنند. اما educational coaching چیست؟ قبل از هر چیز توجه داشته باشید که میان کوچ تحصیلی و مشاور تحصیلی تفاوت‎های زیادی وجود دارد؛ اینکه هر دانشجویی کدام یک را انتخاب کند و کدام یک موثرتر است کاملا به خود فرد بستگی دارد. در یک مشاوره تحصیلی برنامه مشخص و اغلب کوتاه مدتی طبق روند تحصیلی فرد به او داده می‌شود در حالی‌که در روند کوچینگ تحصیلی از برنامه‌های تحصیلی تعریف شده خبری نیست. یک کوچ تحصیلی عمیقا به صحبت‌های شما گوش می‌دهد و طبق پتانسیل‌ها و توانایی‌هایی که دارید کمک می‌کند تا خودتان متناسب‌ترین برنامه ریزی را برای خود داشته باشید.

 

کوچ تحصیلی چه کسی است؟

کوچ تحصیلی کیست؟ coach تحصیلی یک فرد آموزش دیده در حوزه کوچینگ است که به صورت تخصصی بر مربی‌گری نوجوانان تسلط دارد. به عبارتی می‌توان گفت کوچ تحصیلی همان لایف کوچ است با این تفاوت که مهارت‌های خود را در زمینه ارتباط با افراد محصل ارتقا داده است. اگر احساس می‌کنید در زمینه تحصیلی نمی‌توانید از تمام پتانسیل‌های خود استفاده کنید، بهتر است از کوچینگ تحصیلی استفاده کنید.

 

کوچینگ تحصیلی در چه زمینه‌هایی موثر است؟

کوچینگ تحصیلی برای چه کسانی کاربرد دارد؟

 

دوره کوچینگ تحصیلی

دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه سراسری،آزاد و وزارت بهداشت با شرکت در دوره کوچینگ تحصیلی خواهند توانست به طور اثر بخش‌تری به ادامه تحصیل بپردازند. اگر شما هم علاقه دارید در دوره کوچینگ تحصیلی موسسه سنجش امیرکبیر شرکت کنید.

 

کاربرد کوچینگ تحصیلی

به طور کلی کوچینگ به افراد کمک می‌‌کند تا زمان خودشان را همانطور که می‌خواهند مدیریت کنند. کوچینگ تحصیلی با ایجاد جلساتی مفید، استفاده بهتر از زمان و مدیریت درس ها را به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه سراسری،آزاد و وزارت بهداشت آموزش می‌دهد.

 

کوچینگ تحصیلی یعنی چی؟

در همین ابتدا باید به تفاوت میان کوچینگ تحصیلی و مشاوره تحصیلی اشاره شود. در واقع جلسات با کوچ تحصیلی بسیار متفاوت از یک مشاور تحصیلی است. در دنیای کوچینگ شما به انجام هیچ کاری مجبور نمی‌شوید و راهکار ها حاضر و آماده به ذهن شما تزریق نمی‌شوند. در دنیای شما افکار فرد خارجی وارد نمی‌شود و هرآنچه هست، از درایت و هوش خودتان است. همین خودمختاری سبب ایجاد حس امنیت در شما می‌شود و باعث جلب اعتمادتان به خودتان است.

 

در جلسات کوچینگ تحصیلی، می‌توانید به راحتی اتفاقات داخل و خارج از کلاس های درس، آزمون ها، نگرانی ها و تشویش های درونیتان را به کوچ در میان بگذارید، بدون آنکه نگران از قضاوت باشید. کوچ تنها گوشیست شنوا برای درک بهتر موقعیت شما و در نهایت با مراجعه به افکار خودتان، سعی می‌کند مشکلات را حل کند.

 

کاربرد مشاوره و کوچینگ تحصیلی

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، داشتن یک کوچ یا مربی و جلسات کوچینگ تحصیلی به شما در پیشرفت در حوزه تحصیلی تان کمک بسیاری می‌کند. در کاربردهای کوچینگ تحصیلی برای  دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه سراسری،آزاد و وزارت بهداشت می‌توان به مدیریت زمان، مطالعه هوشمندانه، برنامه ریزی برای آزمون ها و طراحی استراتژی برای درس خواندن اشاره کرد.

 

می‌دانید که در جلسات کوچینگ تحصیلی، یک کوچ قرار نیست به شما درس دهد، تکالیف‌تان را بررسی کند و یا راهکاری فوری برای حل بخشی از مشکل درسی‌تان ارائه دهد. در این جلسات شما تنها با تکیه بر تفکرات خودتان، و سازمان دهی آنها، می‌توانید مشکلات تان را پیدا کرده و آنهارا رفع کنید.

 

کاربرد جلسات کوچینگ تحصیلی می‌تواند برای کسانی که می‌‌خواهند موفق باشند اما انگیزه کافی ندارند، کسانی که نیاز به نظم بیش‌تری در کارهای‌شان دارند و یا کسانی که در پی راه‌های بهتر برای مطالعه هستند، باشد.

 

کتاب کوچینگ آکادمیک

در زمینه کوچینگ، کتاب های بسیار زیادی منتشر شده و یکی از حوزه های مورد علاقه نویسندگان، کتاب کوچینگ تحصیلی است. بنابراین توجه به این کتاب ها هم در زمان برگزاری جلسات و هم قبل و بعد آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دکتر محسن لطف زمان یکی از کتاب های مفید در زمینه کوچینگ تحصیلی را ترجمه کرده است که بزودی در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.

 

 

 

آیا در طول دوره خدمات مشاوره هم ارائه می شود؟

در طول مسیر کوچینگ ارشد فراز و نشیب هایی برای داوطلب اتفاق می افتد (مسائل خانوادگی، مسائل کاری و…) که موجب عدم تمرکز، ایجاد ناامیدی و خستگی می شود و گاهی داوطلب را از ادامه راه باز می دارد؛ در این صورت جلسات مشاوره ای با کوچ برگزار می شود تا داوطلب با قدرت به مسیر بازگردد.

17koching

زمان شروع و پایان دوره کوچینگ آموزشی چه زمانی است؟

از زمانی که بسته طلایی ارشد یا بسته مستقل مکسیمایزر کوچینگ آکادمیک را تهیه کنید این مهم آغاز و تا زمان انتخاب رشته و مصاحبه ادامه می یابد البته شرایطی فراهم شده است که داوطلبان بتوانند مستقلاً نیز پکیج کوچینگ مکسیمایزر تحصیلی (بسته طلایی بدون ارائه دروس پایه که در امتحان گرفته می شود) را تهیه کنند.

 

با دوره کوچینگ تحصیلی مکسیمایزر ارشد ، رتبه برتر در یک قدمی شماست.

در دوره کوچینگ ارشد و کوچینگ دکتری همه آنچه که برای دستیابی به بهترین رتبه آزمون ارشد و دکتری نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهیم. موشک موفقیت آماده است و تنها باید با انگیزه و تلاش خود به آن سوخت تزریق کنید؛ پس همینک با تلفن ۴۴۰۳۱۶۹۰ تماس بگیرید تا پس از دریافت مشاوره با اطمینان برای ثبت نام تصمیم بگیرید

نکته: از سال ۱۳۹۲ موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر ( www.sanjeshetakmili.ir) تمام کتب و خدمات آموزشی خود را با برند سنجش امیرکبیر ارایه نموده است.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *