تمدید مهلت ثبت نام دکتری

تمدید مهلت ثبت نام دکتری عبارتی است که در آذرماه هر سال در گوگل یا سایر موتورهای جستجو توسط داوطلبان آزمون دکتری سرچ می شود.بسیاری از داوطلبان کنکور دکتری با توجه به هوش و فراست خود عبارت های کلیدی دیگری مثل زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۸-۹۹ , زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ , تمدید مهلت ثبت نام دکتری ۹۸ , سایت سازمان سنجش , اعلام نتایج کنکور ۹۸ , سازمان سنجش کارشناسی ارشد , نتایج آزمون دکتری ۹۸ و یا نتایج آزمون دکتری ۹۸ را نیز جستجو کنند.

تمدید مهلت ثبت نام دکتری

 

هدف همه آنها یکی است و همگی با کمی تسریع یا تاخیر به اطلاعات و خبرهای مطلوب خود در سطح اینترنت دست می یابند البته لازم به ذکر است داوطلبان آزمون دکتری باید به صورت حرفه ای نحوه دقیق و علمی جستجوی اطلاعات را فرا گیرند تا به طور علمی بتوانند به مطالب مورد نیاز خود دست یابند.

لذا مهم این است که داوطلبان آزمون دکتری اطلاعات مورد نیاز خود را از سایتی معتبر و علمی پیگیری و رهگیری کنند. سایتی یا مجموعه ای که بتواند به طور صحیح پاسخگوی سوالات داوطلبان آزمون دکترا باشد. در این بستر پر تلاطم مجموعه سنجش امیرکبیر به عنوان مجری اماده سازی منابع ازمون کارشناسی ارشد و دکتری سعی نموده است بستر اطلاعات برای داوطلبان ازمون دکتری را طوری فراهم کنند که داوطلبان کنکور دکترا بتوانند به راحتی اخبار درست و مطالب صحیح آموزشی خود را از سایت سنجش تکمیلی دات ای آر کسب کنند.

تمدید مهلت ثبت نام دکتری

 

همچنین داوطلبان عزیز امتحان دکتری می توانند در پایین همین صفحه، تمام سوالات خود را در زمینه آزمون دکترا مطرح کنند. مشاوران عالی سنجش امیرکبیر، مشتاقانه پاسخگوی پرسش ها و سوالات داوطلبان عزیز آزمون دکتری در زمینه ثبت نام آزمون دکتری در مقطع عالی و تکمیلی می باشند.

لذا به تمام داوطلبان آزمون دکتری توصیه میشود در چند ماه باقی مانده تا زمان آزمون دکترای ،تمرکز بیشتری روی مطالب کنکور دکترای خود داشته باشند.

 

تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری ۹۸

هر ساله داوطلبین زیادی در مدت زمان ثبت نام دکتری که از طریق سازمان سنجش کشور مشخص می شود ، برای شرکت در این آزمون ثبت نام می نمایند . سازمان سنجش کشور مهلت ثبت نام را به علل مختلفی از جمله استقبال زیاد داوطلبان ، تقاضای مجدد داوطلبان جامانده از ثبت نام و … تمدید می نماید . به علت کوتاه بودن فاصله ثبت نام و زمان برگزاری آزمون دکتری، این مهلت فقط یکبار برای داوطلبان دکتری در نظر گرفته می شود . در ادامه این مقاله ، اطلاعات کوتاه و جامع مرتبط با تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ برای داوطلبان دکتری سراسری و دانشگاه آزاد بیان می نمائیم .

 

تمدید مهلت ثبت نام دکتری

 

تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری ۹۸

سازمان سنجش کشور اغلب بعد از اتمام فرآیند ثبت نام آزمون دکتری ، توسط وب سایت خود به نشانی www.sanjesh.org  مهلت مجدد ثبت نام در این آزمون را اعلام می نماید و متقاضیان بعد از مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام دکتری سراسری و دانشگاه آزاد و پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری ، می توانند فرم ثبت نام اینترنتی را تکمیل نمایند. امسال نیز انتظار می رود بعد از ثبت نام دکتری ۹۸ ، بازماندگان بتوانند در مهلتی که سازمان سنجش کشور اعلام می نماید ، فرم ثبت نام خود را تکمیل نمایند .
به علت کوتاه بودن فاصله زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ و زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۸ ، احتمال اینکه در ماه های آینده زمان مجددی برای تمدید مهلت ثبت نام مشخص نمایند ، بسیار کم می باشد . با این وجود جاماندگان از ثبت نام ، می توانند قبل از زمان انتشار کارت ورود به جلسه دکتری ۹۸ ، با ارسال درخواست به سازمان سنجش ، تقاضای ثبت نام نمایند . تضمینی در موافقت با درخواست بازماندگان از ثبت نام نمی باشد ولی توصیه می کنیم حتما این کار را انجام داده و شانس خود را آزمایش کنند. برای اطلاع از زمان دقیق تمدید مهلت ثبت نام دکتری ۹۸ ، می توانید عضو کانال سنجش امیرکبیر شوید .

 

شرایط ثبت نام آزمون دکتری

 

تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری ۹۸

مهلت ثبت نام در آزمون دکتری۹۸ دانشگاه های سراسری و آزاد طبق تجربه سال های گذشته معمولا در آذر ماه تمدید خواهد شد.
ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۸ در  ۷ گروه و ۲۴۶ کدرشته امتحانی برای پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، شبانه، دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و پردیس های خودگردان انجام می شود .
مهلت ثبت نام برای شرکت در آزمون دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۷ از روز سه شنبه ۶ آذرماه می شود و طبق تجربیات  سال های گذشته و  با توجه به درخواست داوطلبان این فرصت اغلب تمدید خواهد شد.

دفترچه راهنمای ثبت نام بر روی سایت سازمان سنجش کشور قرار گرفته است و آزمون در گروه علوم انسانی ۶۳ کدرشته، در گروه علوم پایه ۴۶ کدرشته، در گروه فنی و مهندسی ۴۰ کدرشته، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی ۳۵ کدرشته، در گروه هنر ۷ کدرشته، در گروه دامپزشکی ۲۶ کدرشته و در گروه هنر ۹ کدرشته برگزار خواهد شد.
متقاضیان لازم است در مدت زمان تعیین شده پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام به سایت سازمان سنجش کشور مراجعه و نسبت به ثبت نام و پرداخت مبلغ ۶۰۰ هزار ریال (۶۰ هزار تومان) اقدام نمایند. همچنین با توجه به ارائه خدمات پیامکی در طول آزمون داوطلبان علاقه‌مند به دریافت این خدمات باید نسبت به پرداخت مبلغ ۵ هزار ریال اقدام نمایند .
همچنین برطبق ضوابط، هر داوطلب می‌تواند با توجه به علاقه فقط در یک کد رشته محل امتحانی و متناسب با مدرک فارغ‌التحصیلی در این آزمون ثبت‌نام و شرکت نماید .

مشاور عالی سازمان سنجش بیان کرد: همچنین سطح سئوالات اختصاصی در این آزمون برحسب مورد در حد داشتن اطلاعات و تجربیات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر رشته مطابق فهرست برنامه‌های مصوب شورای عالی برنامه درسی در دروس تخصصی ضریب چهار، آزمون زبان ضریب یک و  آزمون استعداد تحصیلی ضریب یک می باشد .
آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۸ برای پذیرش دانشجو در ۷ گروه و ۲۴۶ کدرشته امتحانی روز جمعه ۳ اسفندماه ۹۷ در حوزه های امتحانی مربوط در یک نوبت برگزار خواهد شد .
به داوطلبان عزیز توصیه می نمائیم برای اطلاع از آخرین اخبار پذیرش دکتری ۹۸ به عضویت کانال تخصصی دکتری سنجش امیرکبیر درآیند.

 

منابع آزمون دکتری

 

 

نحوه ثبت نام و زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۸

متقاضیان می بایست چند روز پیش از برگزاری آزمون با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.orgبرای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتریاقدام کنند. با انتشار کارت ورود به جلسه آزمون دکتری این امکان می باشد که داوطلبان به صورت همزمان در صورت وجود اشتباه و یا تناقض در گروه آزمایشی،عکس ، مشخصات فردی، شهر محل سکونت برای ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند. اما در رابطه با انتخاب رشته دکتری سراسری و انتخاب رشته دکتری توجه داشته باشید که داوطلبان در صورت حضور در آزمون دکتری و مجاز شدن به انتخاب رشته شده باشند می توانند در انتخاب رشته دکتری آزاد نیز شرکت نمایند. پس از انجام انتخاب رشته نتایج هر دو آزمون به صورت جداگانه بر روی سایت سازمان سنجش کشور و سایت دانشگاه آزاد قرار می گیرد.پس از اعلام نتایج هر کدام از دانشگاه ها پذیرفته شدگان را به صورت مجزا دعوت به مصاحبه دکتری می نمایند. برای اطلاع از زمان دقیق برگزاری آزمون دکتری و اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری می توانید در کانال تلگرام دکتری عضو شوید و یا با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی   سنجش امیرکبیرتماس حاصل فرمائید .

 

زمان برگزاری آزمون دکتری

 

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری سراسریدر شهریور ماه مشخص می شود و در این تاریخ نتایج بر روی سایت قرار می گیرد. بدین ترتیب پس از مشاهده نتایج داوطلبینی که در مرحله انتخاب رشته پذیرفته شده باشند می توانند خود را برای مراحل بعدی آماده نمایند اما داوطلبینی که پذیرفته نشده اند می توانند شانس خود را در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری سراسریو یا تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزادامتحان کنند.برای اطلاع از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سراسری ۹۸و اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک نمائید .

 

زمان انتخاب رشته دکتری سراسری ۹۸ و اعلام نتایج آن

امکان شرکت در انتخاب رشته دکتری برای داوطلبینی فراهم می باشد که در جلسه آزمون دکتری حضور داشته اند و برای آن ها کارنامه صادر شده است  داوطلبان در صورت مجاز شدن می توانند در اردیبهشت ماه برای انجام انتخاب رشته اقدام نمایند. همچنین به دلیل ادغام آزمون دکتری سراسری و آزمون دکتری آزاد با یکدیگر فقط یک آزمون تحت نظر سازمان سنجش کشور برگزار خواهد شد و داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده باشند این امکان را دارند که تا در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نیز شرکت نمایند. در صورتی که داوطلبان پس از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری سراسری پذیرفته شده باشند باید خود را برای مراحل بعدی آماده نمایند اما داوطلبانی که پذیرفته نشده اند این امکان را دارند تا مجددا شانس خود را در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری سراسری امتحان نمایند. پس از انجام مرحله انتخاب رشته دکتری با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش ، در صورتی که داوطلبان دعوت به مصاحبه شوند می توانند به دانشگاه خود مراجعه و در مصاحبه شرکت کنند. پس از شرکت در مصاحبه نوبت به اعلام نتایج می رسد که برخلاف دانشگاه های آزاد ، دانشگاه های سراسری دانشگاه با داوطلب تماس حاصل کرده و نتایج مصاحبه را اعلام می نمایند.بنابراین تمامی متقاضیانی که در آزمون دکتری سراسری شرکت کرده اند می توانند در تکمیل ظرفیت دکتریشرکت نمایند و در صورت دعوت نشدن به مصاحبه نیز امکان شرکت در تکمیل ظرفیت وجود دارد .

 

زمان برگزاری آزمون دکتری

 

سوالات متداول مصاحبه دکتری
توضیح در مورد پایان نامه :
در این مرحله لازم می باشد موضوع پایان نامه خود را به صورت واضح و در یک یا چند جمله با بیانی روشن معرفی نمائید .

زمینه کاری مورد علاقه :
بهتر است نشان دهید که هر چند روی چند زمینه کاری مسلط می باشید ولی توانایی کار کردن روی موضوعات دیگر را هم دارید .

توصیه نامه :
به همراه داشتن توصیه نامه علمی می تواند کمک بسیار زیادی به شما بنماید .

تسلط به زبان انگلیسی :
هنگامی که در یکی از آزمون های زبانمورد قبول دانشگاهها موفق به کسب مدرک زبان شده اید حتماً مدرک خود را به همراه داشته باشید .

 

ثبت نام آزمون دکتری سراسری

داوطلبین عزیز شرکت کننده در آزمون دکتری سراسری ۹۸:

مقطع دکتری سراسری ۹۸ جزء نظام آموزشی تحصیلات تکمیلی است. داوطلبان شرکت در مقاطع دکتری تخصصی ۹۸ ، باید دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای باشند. یکی از شرایط مهم ثبت نام در مقطع دکتری سراسری ۹۸ این می باشد که داوطلبان بعد از پایان مقطع کارشناسی ارشد می توانند در مقطع دکتری سراسری ۹۸ شرکت نمایند. یکی از مقاطع حساس دانشگاهی، مقطع دکتری سراسری ۹۸ می باشد که با مقاطع دانشگاهی دیگر فرق های زیادی دارد. در مقطع دکتری سراسری ۹۸ داوطلبان باید به صورت جدی تر پیگیر ادامه تحصیل خود در مقطع دکتری سراسری باشند.
شرکت در مقطع دکتری سراسری ۹۸ به تلاش زیادی نیاز دارد که داوطلبان باید برای قبولی خود در آزمون دکتری سراسری ۹۸ این نکته را مورد توجه خود قرار دهند.همچنین لازم است داوطلابان آزمون دکتری بدانند که از هم اکنون باید به فکر جمع آوری و ایجاد مدارک برای قسمت دوم آزمون یعنی مصاحبه باشند چون که مصاحبه دکتری خود به عنوان یک وزنه اصلی  ، ۵۰ درصد در قبولی شما تاثیر دارد.

نحوه سنجش و پذیرش آزمون دکتری

 

 

مهم ترین شرایط اختصاصی ثبت نام دکتری ۹۸ در یک نگاه:

شرایط اختصاصی برای شرکت در کنکور دکتری ۹۸ شامل موارد زیر می باشد :
۱- دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه ای و یا اینکه دانشجوی سال آخر ارشد یا دکترای حرفه ای باشد .
۲- طلاب که دوره سطح سه خود را گذرانده اند می توانند در یکی از کد رشته های امتحانی مرتبط با علوم انسانی شرکت نمایند .
۳- پذیرفته شدگانی که در آزمون دکتری ۹۷ پذیرفته شده اند مجاز به ثبت نام در آزمون دکترا ۹۸ نمی باشند .
۴- داوطلبانی که فارغ التحصیل شده اند لازم است معدل خود را در فرم ثبت نام وارد نمایند .
۵- پذیرفته شدگان مقطع روزانه دوره دکتری باید برابر مدت تحصیل خود تعهد خدمت بسپارند .
۶- داوطلبان شرکت کننده در آزمون دکتری  ۹۸ نباید از لحاظ مقررات نظام وظیفه منع داشته باشند .

 

نتایج انتخاب رشته دکتری

 

 

شما برای قبول شدن در کنکور دکتری ۹۸ ، به چه چیز هایی نیاز دارید ؟

 

 

بسته آموزشی آزمون دکتری

آزمون های آزمایشی دکتری

مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی آزمون دکتری

بسته طلایی آزمون دکتری

قانون جذب

مشاوره و پشتیبانی تکمیلی آزمون دکتری

 

به داوطلبان کنکور دکتری توصیه می شود تمام اخبار و مطالب مرتبط با ثبت نام آزمون دکتری را که در زیر آمده است را به صورت کامل مطالعه کنند و با توجه به شرایط و ضوابط کنکور دکترا برنامه ریزی خود را انجام دهند تا بتوانند قبولی در آزمون دکتری سال جاری را تجربه کنند. در ضمن پیشنهاد می شود قسمت سوالات متداول دکتری و اخبار دکتری و مشاوره دکتری را نیز مورد بازدید قرار دهند.

ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد

۱- منابع آزمون دکتری

۲- زمان ثبت نام آزمون دکتری

۳- زمان برگزاری آزمون دکتری

۴- ثبت نام دکتری

۵- ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد

۶- دفترچه ثبت نام آزمون دکتری

۷- شرایط ثبت نام دکتری

۸- مدارک ثبت نام دکتری

۹- هزینه ثبت نام دکتری

۱۰- فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری

۱۱- کارت ورود به جلسه آزمون دکتری

۱۲- تمدید مهلت ثبت نام دکتری

۱۳- ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری

۱۴- نتایج اولیه آزمون دکتری

۱۵- توضیحات کارنامه آزمون دکتری

۱۶- مصاحبه دکتری

۱۷- مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

۱۸- شهریه دکتری

۱۹- شهریه دکتری دانشگاه آزاد

۲۰- دفترچه انتخاب رشته دکتری

۲۱- انتخاب رشته دکتری

۲۲- تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری

۲۳- نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری

۲۴- دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

۲۵- انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

۲۶- نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد

۲۷- شناسه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

کلمات کلیدی:

تمدید مهلت ثبت نام دکتری , ثبت نام آزمون دکتری ۹۹ , زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۸-۹۹ , زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ , تمدید مهلت ثبت نام دکتری ۹۹ , سازمان سنجش انتخاب رشته , اعلام نتایج کنکور ۹۹ , سایت سازمان سنجش , زمان آزمون دکتری ۹۸-۹۹ , منابع آزمون دکتری , زمان ثبت نام آزمون دکتری , زمان برگزاری آزمون دکتری , ثبت نام دکتری , ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد , دفترچه ثبت نام آزمون دکتری , شرایط ثبت نام دکتری , مدارک ثبت نام دکتری , هزینه ثبت نام دکتری , فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری , کارت ورود به جلسه آزمون دکتری , تمدید مهلت ثبت نام دکتری , ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری , نتایج اولیه آزمون دکتری , توضیحات کارنامه آزمون دکتری , مصاحبه دکتری , مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد , شهریه دکتری , شهریه دکتری دانشگاه آزاد , دفترچه انتخاب رشته دکتری , انتخاب رشته دکتری , تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری , نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری , دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد , انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد , نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد , شناسه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *