شرایط ثبت نام دکتری

شرایط ثبت نام دکتری عبارتی است که در آذرماه هر سال در گوگل یا سایر موتورهای جستجو توسط داوطلبان آزمون دکتری سرچ می شود. بسیاری از داوطلبان کنکور دکتری با توجه به هوش و فراست خود عبارت های کلیدی دیگری مثل ثبت نام آزمون دکتری۹۸ , زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۸-۹۹ , شرایط ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد , زمان ثبت نام آزمون دکترا ۹۹ , شرط معدل برای آزمون دکتری , زمان آزمون دکتری ۹۸-۹۹ , آزمون دکتری ۹۸ و یا زمان آزمون دکتری ۹۸ را نیز جستجو کنند.

شرایط ثبت نام دکتری

 

هدف همه آنها یکی است و همگی با کمی تسریع یا تاخیر به اطلاعات و خبرهای مطلوب خود در سطح اینترنت دست می یابند البته لازم به ذکر است داوطلبان آزمون دکتری باید به صورت حرفه ای نحوه دقیق و علمی جستجوی اطلاعات را فرا گیرند تا به طور علمی بتوانند به مطالب مورد نیاز خود دست یابند.

لذا مهم این است که داوطلبان آزمون دکتری اطلاعات مورد نیاز خود را از سایتی معتبر و علمی پیگیری و رهگیری کنند. سایتی یا مجموعه ای که بتواند به طور صحیح پاسخگوی سوالات داوطلبان آزمون دکترا باشد. در این بستر پر تلاطم مجموعه سنجش امیرکبیر به عنوان مجری اماده سازی منابع ازمون کارشناسی ارشد و دکتری سعی نموده است بستر اطلاعات برای داوطلبان ازمون دکتری را طوری فراهم کنند که داوطلبان کنکور دکترا بتوانند به راحتی اخبار درست و مطالب صحیح آموزشی خود را از سایت سنجش تکمیلی دات ای آر کسب کنند.

شرایط ثبت نام دکتری

 

همچنین داوطلبان عزیز امتحان دکتری می توانند در پایین همین صفحه، تمام سوالات خود را در زمینه آزمون دکترا مطرح کنند. مشاوران عالی سنجش امیرکبیر، مشتاقانه پاسخگوی پرسش ها و سوالات داوطلبان عزیز آزمون دکتری در زمینه ثبت نام آزمون دکتری در مقطع عالی و تکمیلی می باشند.

لذا به تمام داوطلبان آزمون دکتری توصیه میشود در چند ماه باقی مانده تا زمان آزمون دکترای، تمرکز بیشتری روی مطالب کنکور دکترای خود داشته باشند.

شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۹۸

داوطلبان تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های سراسری در سال ۹۸ موظف هستند تا در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی و نداشتن مشکل نظام وظیفه عمومی ( مخصوص داوطلبین آقا ) درزمان ثبت نام دکتری ۹۸ ، فرم ثبت نام خود را به صورت اینترنتی در سایت ثبت نام دکتری تکمیل کنند. با توجه به ادغام کنکور دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ با کنکور دکتری سراسری ، داوطلبین دکتری دانشگاه آزاد ۹۸نیز باید دارای شرایط دفترچه باشند. شرایط ذکر شده در دفترچه ثبت نام دکتری ۹۸ ، به وسیله سازمان سنجش در سایت www.sanjesh.org منتشر می شود ، اعلام شده است. در ادامه این گزارش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی ثبت نام دکتری ۹۸ را ذکر می نمائیم.

 

کنکور دکتری دانشگاه آزاد 98

 

شرایط عمومی ثبت نام دکتری ۹۸

شرایط عمومی شرکت در آزمون دکتری ۹۸ ، شامل اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از دین های مشخص شده در قانون اساسی ، تعهد داشتن نسبت به احکام عملی اسلام ، دشمنی نکردن با نظام جمهوری اسلامی ایران ، نداشتن سابقه فساد اخلاقی و مرتکب نشدن به فساد است. داشتن تمامی موارد برای داوطلبان ثبت نام دکتریلازم می باشد.

شرایط اختصاصی ثبت نام دکتری ۹۸

شرایط اختصاصی برای شرکت در کنکور دکتری ۹۸ ، شامل موارد زیر می باشد:
۱- داوطلبین باید دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای باشند و یا اینکه دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای باشند.
۱) فارغ التحصیلان و دانشجویان گروه رشته های پزشکی برای طرح تعهد خدمت منعی برای ثبت نام نداشته باشند.
۲) داوطلبین شاغل در وزارت خانه و سازمان و نهاد های دولتی باید موافقت محل کار خود را برای ادامه تحصیل دریافت کنند. ( تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت است. )
۳) رشته ی امتحانی انتخاب شده توسط داوطلب در دوره دکتری باید مرتبط با رشته ی تحصیلی دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای باشد.
۲- طلابی که دوره سطح سه خود را گذرانده اند و یا تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ فارغ التحصیل خواهند شد و مدرک تحصیلی آنها توسط مدیریت یکی از حوزه های علمیه قم یا خراسان باشد می توانند در یکی از کد رشته های امتحانی مرتبط با علوم انسانی در آزمون دکتری ۹۸ شرکت کنند.
۳- دانشجویانی که در حال تحصیل در مقطع دکتری تخصصی می باشند در صورت انصراف ندادن تا پایان مهلت ثبت نام کنکور دکتری ۹۸ مجاز به ثبت نام در این آزمون نیستند.
۴-  داوطلبانی که فارغ التحصیل شده اند لازم می باشد معدل دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای خود را در فرم ثبت نام وارد کنند.
۵- داوطلبانی که تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ فارغ التحصیل می شوند لازم می باشد که علاوه بر درج معدل دوره ی کارشناسی خود ، میانگین نمرات واحد های درسی گذرانده شده در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای خود را تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ در فرم تقاضانامه ثبت نمایند و نسبت به تکمیل و تایید فرم معدل مندرج در دفترچه ثبت نام دکتری از طرف دانشگاه محل تحصیل خود در دوره ی کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای اقدام کنند.
۶- دانشجویان سال آخر  کارشناسی ارشد و یا دکتری که حداکثر تا تاریخ ۳۱ بهمن ۹۸ فارغ التحصیل می شوند می توانند در مرحله ی دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ، معدل فارغ التحصیلی خود را وارد کنند.
۷- دانشجویان سال اخر مقطع ارشد و یا دکتری که تا حداکثر تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ فارغ التحصیل خواهند شد در مرحله دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری میانگین نمرات واحد های درسی گذرانده خود را وارد کنند.
۸-دانشجویان سال اخر کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای به جز فارغ التحصیلان دکتری عمومی دامپزشکی و دکتری پزشکی و کارشناسی ارشد پیوسته باید معدل بالای ۱۴ برای  ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ داشته باشند.
۹- پذیرفته شدگان با توجه به تعهدات آموزش رایگان باید برابر طول مدت تحصیل دوره دکتری ، در موقع ثبت نام تعهد بدهند تا در صورت لزوم در محلی که وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری تعیین می نمایند مشغول به خدمت شوند.
۱۰- داوطلبین شرکت کننده در آزمون دکتری ۹۸ نباید از لحاظ نظام وظیفه منعی داشته باشند.

 

شرایط ثبت نام آزمون دکتری

زمان و شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۹۸

ثبت‌ نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری ۹۸ و آزاد در آذر ماه امسال شروع می شود. ضمن اینکه به علت ادغام شدن آزمون دکتری سراسری و آزاد با یکدیگر،ثبت نام آزمون دکتری سراسری و ثبت نام آزمون دکتری آزاد به صورت همزمان انجام می شود. در خصوص انتخاب رشته دکتریسراسری و انتخاب رشته دکتری آزاد توجه کنید که داوطلبین در صورتی که در آزمون دکتری حضور داشته باشند و مجاز به انتخاب رشته شده باشند می توانند در انتخاب رشته دکتری آزاد شرکت نمایند. پس از انجام انتخاب رشته نتایج هر دو آزمون به صورت جداگانه بر روی سایت سازمان سنجش کشور و سایت دانشگاه آزاد قرار خواهد گرفت و دانشگاه ها داوطلبین پذیرفته شده را به صورت جداگانه برای انجام مصاحبه دکتری دعوت می کنند. با توجه به مدت زمان کوتاهی که تا ثبت نام آزمون دکتری سراسریباقی مانده است، شاهد سوالات گوناگون داوطلبین خود در مورد نحوۀ ثبت نام و زمان برگزاری آزمون دکتری ، زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری، زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری سراسری ، زمان و شرایط انتخاب رشته دکتریسراسری ، زمان و نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری سراسریو … می باشیم که به همین منظور در ادامه این گزارش به طور کاملا اختصاصی به بررسی تمامی موارد می پردازیم .

 

نتایج انتخاب رشته دکتری

نحوه ثبت نام و زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۸

متقاضیان می بایست چند روز پیش از برگزاری آزمون با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.orgبرای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتریاقدام کنند. با انتشار کارت ورود به جلسه آزمون دکتری این امکان می باشد که داوطلبان به صورت همزمان در صورت وجود اشتباه و یا تناقض در گروه آزمایشی،عکس ، مشخصات فردی، شهر محل سکونت برای ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند. اما در رابطه با انتخاب رشته دکتریسراسری و انتخاب رشته دکتری توجه داشته باشید که داوطلبان در صورت حضور در آزمون دکتری و مجاز شدن به انتخاب رشته شده باشند می توانند در انتخاب رشته دکتری آزاد نیز شرکت نمایند. پس از انجام انتخاب رشته نتایج هر دو آزمون به صورت جداگانه بر روی سایت سازمان سنجش کشور و سایت دانشگاه آزاد قرار می گیرد.پس از اعلام نتایج هر کدام از دانشگاه ها پذیرفته شدگان را به صورت مجزا دعوت به مصاحبه دکتریمی نمایند. برای اطلاع از زمان دقیق برگزاری آزمون دکتری و اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری می توانید در کانال تلگرام دکتری عضو شوید و یا با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی   سنجش امیرکبیرتماس حاصل فرمائید .

 

زمان برگزاری آزمون دکتری

 

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری سراسری در شهریور ماه مشخص می شود و در این تاریخ نتایج بر روی سایت قرار می گیرد. بدین ترتیب پس از مشاهده نتایج داوطلبینی که در مرحله انتخاب رشته پذیرفته شده باشند می توانند خود را برای مراحل بعدی آماده نمایند اما داوطلبینی که پذیرفته نشده اند می توانند شانس خود را در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری سراسریو یا تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزادامتحان کنند.برای اطلاع از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سراسری ۹۸و اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزادبر روی لینک کلیک نمائید .

 

منابع آزمون دکتری

 

زمان انتخاب رشته دکتری سراسری ۹۸ و اعلام نتایج آن

امکان شرکت در انتخاب رشته دکتری برای داوطلبینی فراهم می باشد که در جلسه آزمون دکتری حضور داشته اند و برای آن ها کارنامه صادر شده است  داوطلبان در صورت مجاز شدن می توانند در اردیبهشت ماه برای انجام انتخاب رشته اقدام نمایند. همچنین به دلیل ادغام آزمون دکتری سراسری و آزمون دکتری آزاد با یکدیگر فقط یک آزمون تحت نظر سازمان سنجش کشور برگزار خواهد شد و داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده باشند این امکان را دارند که تا در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نیز شرکت نمایند. در صورتی که داوطلبان پس از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری سراسریپذیرفته شده باشند باید خود را برای مراحل بعدی آماده نمایند اما داوطلبانی که پذیرفته نشده اند این امکان را دارند تا مجددا شانس خود را در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری سراسریامتحان نمایند. پس از انجام مرحله انتخاب رشته دکتریبا توجه به اطلاعیه سازمان سنجش ، در صورتی که داوطلبان دعوت به مصاحبه شوند می توانند به دانشگاه خود مراجعه و در مصاحبه شرکت کنند. پس از شرکت در مصاحبه نوبت به اعلام نتایج می رسد که برخلاف دانشگاه های آزاد ، دانشگاه های سراسری دانشگاه با داوطلب تماس حاصل کرده و نتایج مصاحبه را اعلام می نمایند.بنابراین تمامی متقاضیانی که در آزمون دکتری سراسری شرکت کرده اند می توانند در تکمیل ظرفیت دکتریشرکت نمایند و در صورت دعوت نشدن به مصاحبه نیز امکان شرکت در تکمیل ظرفیت وجود دارد .

 

ثبت نام آزمون دکتری سراسری

سوالات متداول مصاحبه دکتری

توضیح در مورد پایان نامه :
در این مرحله لازم می باشد موضوع پایان نامه خود را به صورت واضح و در یک یا چند جمله با بیانی روشن معرفی نمائید .

زمینه کاری مورد علاقه :
بهتر است نشان دهید که هر چند روی چند زمینه کاری مسلط می باشید ولی توانایی کار کردن روی موضوعات دیگر را هم دارید .

توصیه نامه :
به همراه داشتن توصیه نامه علمی می تواند کمک بسیار زیادی به شما بنماید .

تسلط به زبان انگلیسی :
هنگامی که در یکی از آزمون های زبانمورد قبول دانشگاهها موفق به کسب مدرک زبان شده اید حتماً مدرک خود را به همراه داشته باشید .

 

نحوه سنجش و پذیرش آزمون دکتری

 

مهم ترین شرایط اختصاصی ثبت نام دکتری ۹۸ در یک نگاه

شرایط اختصاصی برای شرکت در کنکور دکتری ۹۸ شامل موارد زیر می باشد :
۱- دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه ای و یا اینکه دانشجوی سال آخر ارشد یا دکترای حرفه ای باشد .
۲- طلاب که دوره سطح سه خود را گذرانده اند می توانند در یکی از کد رشته های امتحانی مرتبط با علوم انسانی شرکت نمایند .
۳- پذیرفته شدگانی که در آزمون دکتری ۹۷ پذیرفته شده اند مجاز به ثبت نام در آزمون دکترا ۹۸ نمی باشند .
۴- داوطلبانی که فارغ التحصیل شده اند لازم است معدل خود را در فرم ثبت نام وارد نمایند .
۵- پذیرفته شدگان مقطع روزانه دوره دکتری باید برابر مدت تحصیل خود تعهد خدمت بسپارند .
۶- داوطلبان شرکت کننده در آزمون دکتری  ۹۸ نباید از لحاظ مقررات نظام وظیفه منع داشته باشند .

 

زمان برگزاری آزمون دکتری
 
 
 
 

شما برای قبول شدن در کنکور دکتری ۹۸ ، به چه چیز هایی نیاز دارید ؟

 

بسته آموزشی آزمون دکتری

آزمون های آزمایشی دکتری

مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی آزمون دکتری

بسته طلایی آزمون دکتری

قانون جذب

مشاوره و پشتیبانی تکمیلی آزمون دکتری

به داوطلبان کنکور دکتری توصیه می شود تمام اخبار و مطالب مرتبط با ثبت نام آزمون دکتری را که در زیر آمده است را به صورت کامل مطالعه کنند و با توجه به شرایط و ضوابط کنکور دکترا برنامه ریزی خود را انجام دهند تا بتوانند قبولی در آزمون دکتری سال جاری را تجربه کنند. در ضمن پیشنهاد می شود قسمت سوالات متداول دکتری و اخبار دکتری و مشاوره دکتری را نیز مورد بازدید قرار دهند.

شرایط ثبت نام دکتری

۱- منابع آزمون دکتری

۲- زمان ثبت نام آزمون دکتری

۳- زمان برگزاری آزمون دکتری

۴- ثبت نام دکتری

۵- ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد

۶- دفترچه ثبت نام آزمون دکتری

۷- شرایط ثبت نام دکتری

۸- مدارک ثبت نام دکتری

۹- هزینه ثبت نام دکتری

۱۰- فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری

۱۱- کارت ورود به جلسه آزمون دکتری

۱۲- تمدید مهلت ثبت نام دکتری

۱۳- ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری

۱۴- نتایج اولیه آزمون دکتری

۱۵- توضیحات کارنامه آزمون دکتری

۱۶- مصاحبه دکتری

۱۷- مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

۱۸- شهریه دکتری

۱۹- شهریه دکتری دانشگاه آزاد

۲۰- دفترچه انتخاب رشته دکتری

۲۱- انتخاب رشته دکتری

۲۲- تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری

۲۳- نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری

۲۴- دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

۲۵- انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

۲۶- نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد

۲۷- شناسه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

کلمات کلیدی:

شرایط ثبت نام دکتری , ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ , زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۸-۹۹ , زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۹ , شرایط ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد , ثبت نام دکتری آزاد , زمان آزمون دکتری ۹۸-۹۹ , دفترچه ثبت نام دکتری ۹۸ , زمان ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۹۹ , منابع آزمون دکتری , زمان ثبت نام آزمون دکتری , زمان برگزاری آزمون دکتری , ثبت نام دکتری , ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد , دفترچه ثبت نام آزمون دکتری , شرایط ثبت نام دکتری , مدارک ثبت نام دکتری , هزینه ثبت نام دکتری , فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری , کارت ورود به جلسه آزمون دکتری , تمدید مهلت ثبت نام دکتری , ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری , نتایج اولیه آزمون دکتری , توضیحات کارنامه آزمون دکتری , مصاحبه دکتری , مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد , شهریه دکتری , شهریه دکتری دانشگاه آزاد , دفترچه انتخاب رشته دکتری , انتخاب رشته دکتری , تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری , نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری , دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد , انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد , نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد , شناسه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *