زمان ثبت نام آزمون دکتری

زمان ثبت نام آزمون دکتری عبارتی است که در آذرماه هر سال در گوگل یا سایر موتورهای جستجو توسط داوطلبان آزمون دکتری سرچ می شود.بسیاری از داوطلبان کنکور دکتری با توجه به هوش و فراست خود عبارت های کلیدی دیگری مثل زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۸-۹۹ , زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ , زمان ثبت نام آزمون دکترا ۹۸ , زمان آزمون دکتری ۹۸-۹۹ , ثبت نام دکتری آزاد ۹۸ , زمان ثبت نام دکتری ۹۸ , زمان آزمون دکترا ۹۸ و یا زمان ثبت نام آزمون دکترا ۹۸-۹۹ را نیز جستجو کنند.

 

زمان ثبت نام آزمون دکتری

 

هدف همه آنها یکی است و همگی با کمی تسریع یا تاخیر به اطلاعات و خبرهای مطلوب خود در سطح اینترنت دست می یابند البته لازم به ذکر است داوطلبان آزمون دکتری باید به صورت حرفه ای نحوه دقیق و علمی جستجوی اطلاعات را فرا گیرند تا به طور علمی بتوانند به مطالب مورد نیاز خود دست یابند.

لذا مهم این است که داوطلبان آزمون دکتری اطلاعات مورد نیاز خود را از سایتی معتبر و علمی پیگیری و رهگیری کنند. سایتی یا مجموعه ای که بتواند به طور صحیح پاسخگوی سوالات داوطلبان آزمون دکترا باشد. در این بستر پر تلاطم مجموعه سنجش امیرکبیر به عنوان مجری اماده سازی منابع ازمون کارشناسی ارشد و دکتری سعی نموده است بستر اطلاعات برای داوطلبان ازمون دکتری را طوری فراهم کنند که داوطلبان کنکور دکترا بتوانند به راحتی اخبار درست و مطالب صحیح آموزشی خود را از سایت سنجش تکمیلی دات ای آر کسب کنند.

زمان ثبت نام آزمون دکتری

همچنین داوطلبان عزیز امتحان دکتری می توانند در پایین همین صفحه، تمام سوالات خود را در زمینه آزمون دکترا مطرح کنند. مشاوران عالی سنجش امیرکبیر، مشتاقانه پاسخگوی پرسش ها و سوالات داوطلبان عزیز آزمون دکتری در زمینه ثبت نام آزمون دکتری در مقطع عالی و تکمیلی می باشند.

لذا به تمام داوطلبان آزمون دکتری توصیه میشود در چند ماه باقی مانده تا زمان آزمون دکترای، تمرکز بیشتری روی مطالب کنکور دکترای خود داشته باشند.

زمان ثبت نام دکتری ۹۸

داوطلبین شرکت کننده در  آزمون دکتری  سال جاری ، می توانند در زمان تعیین شده، برای   ثبت نام دکتری ۹۸  اقدام نمایند .  نحوه  و  زمان ثبت نام دکتری ۹۸  برای تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی توسط سازمان سنجش کشور اعلام می شود. بدین ترتیب لازم است که داوطلبان  دفترچه ی ثبت نام دکتری ۹۸  را با دقت مطالعه کرده و در صورت دارا بودن شرایط ، نسبت به پرداخت  هزینه ثبت نام دکتری ۹۸  )خرید کارت اعتباری) اقدام نمایند. لازم به ذکر می باشد که از سال ۹۶ به بعد  کنکور دکتری سراسری  با  کنکور دکتری دانشگاه آزاد  ادغام شده ، بنابراین  زمان ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۹۸  همزمان با زمان ثبت نام دکتری سراسری ۹۸ است و دفترچه جداگانه ای تحت عنوان  دفترچه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۹۸  منتشر نمی شود. زمان ثبت نام دکتری  در سال ۹۷ از اول تا هفتم آذر ماه بوده که بنابر روال سال های گذشته پیش بینی می شود که  زمان ثبت نام دکتری ۹۸  در ۶ آذر ماه باشد. همچنین متقاضیان شرکت در این آزمون می توانند برای دریافت مشاوره  ثبت نام دکتری  با موسسه سنجش امیرکبیر تماس حاصل نمایند.

تذکر: بر اساس اعلام سازمان سنجش ، زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد ۹۸ از روز سه شنبه ۶ آذر ماه آغاز و تا روز دوشنبه دوازدهم آذر ماه سال ۹۷ ادامه خواهد داشت.

کنکور دکتری دانشگاه آزاد 98


زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد

آزمون دکتری شامل دو مرحله آزمون به صورت کتبی و شفاهی ( مصاحبه ) می باشد که مجری برگزار کننده آزمون متمرکز آن سازمان سنجش و آموزش کشور است. بسیاری از متقاضیان شرکت کننده درآزمون با سنجش امیرکبیرتماس می گیرند و در رابطه با زمان و نحوه  ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد ۹۸ ، شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ و … سوالاتی را مطرح می نمایند. به همین علت ما به عنوان سنجش امیرکبیر تصمیم گرفتیم این گزارش را به موضوع زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد ۹۸ اختصاص دهیم و تاجایی که ممکن است به تمامی سوالات داوطلبان پاسخ دهیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم ابتدا این گزارش را تا انتها مطالعه کنید و چنانچه در پایان باز هم سوال یا ابهامی برایتان باقی ماند با مشاوران سنجش امیرکبیر تماس حاصل فرمایید. مشاوران تحصیلات تکمیلی سنجش امیرکبیر آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.  

نکته: ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد ۹۸ در زمان مشخص شده از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد.

 

شرایط ثبت نام آزمون دکتری

زمان و نحوه ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد ۹۸

ثبت نام آزمون دکتری سال ۹۷ از تاریخ ۱ تا ۷ آذرماه ۹۶ انجام شد. احتمالاً ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد ۹۸ نیز همانند سال گذشته اوایل آذر ماه ( آذر ۹۷) شروع می شود.

همانطور که در ابتدا گفته شد مجری برگزار کننده آزمون کتبی دکتری سراسری و آزاد سازمان سنجش و آموزش کشور باشد بدین ترتیب جهت ثبت نام در این آزمون نیز باید به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور (sanjesh.org) مراجعه کنید. پیشنهاد می نمائیم قبل از اقدام به ثبت نام ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ را به دقت مطالعه و سپس برای ثبت نام اقدام کنید.

 

شرایط ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد ۹۸

اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد ۹۸ بسیار مهم می باشد زیرا که در صورت نداشتن شرایط لازم و حتی ثبت نام و شرکت در آزمون و قبولی در آزمون مربوطه، قبولی فرد باطل خواهد شد. به همین علت در این قسمت به شرایط ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد ۹۸ می پردازیم.

زمان برگزاری آزمون دکتری

شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۹۸

داوطلبان دارای مدرک معادل کارشناسی ارشد در صورتیکه مشمول آئین نامه شماره ۷۷۶۳۳/۲ مورخ ۹۲/۵/۲۸ که توسط معاون آموزشی وزارت متبوع ابلاغ شده است، می توانند در آزمون شرکت نمایند.
پذیرفته شدگان قطعی آزمون دکتری ۹۷ چه در دانشگاه پذیرفته شده ثبت نام کرده باشند و چه ثبت نام نکرده باشند اجازه شرکت در آزمون دکتری ۹۸ را نخواهند داشت و تا یک سال از شرکت در آزمون محروم هستند.

اگر داوطلبی حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شود و دانشجویانی که ورودی بهمن بوده اند تا ۳۰ بهمن ۹۸ موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شود می توانند در این آزمون ثبت نام و شرکت کنند.
داوطلبان توجه داشته باشند که گروه آزمایشی داوطلب در مقطع کارشناسی ارشد با گروه آزمایشی دکتری متناسب با رشته انتخابی آزمون دکتری ۹۸ باشد.

برای اطلاع از سایر شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ با مشاوران سنجش امیرکبیر  تماس حاصل فرمایید.  

 

 منابع آزمون دکتری

 

نحوه ی پذیرش دانشجو در مقطع دکتری

نحوه ی پذیرش دانشجو در مقطع دکتری به شرح زیر است :

۱- دکتری پژوهش  محور  
۱) تاثیر آزمون متمرکز در پذیرش دکتری پژوهش محور تقریبا ۳۰ درصد است.
۲) تاثیر مصاحبه علمی و عملی در پذیرش دکتری پژوهش محور تقریبا ۳۰ درصد است.
۳) تاثیر سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری در پذیرش دکتری پژوهش محور تقریبا ۲۰ درصد است.
۴) تاثیر تهیه طرح واره در پذیرش دکتری پژوهش محور تقریبا ۲۰ درصد است.

۲- دکتری آموزشی – پژوهشی
۱) تاثیر آزمون متمرکز در پذیرش دکتری آموزشی – پژوهشی تقریبا ۵۰ درصد است.
۲) تاثیر مصاحبه علمی و سنجش علمی در پذیرش دکتری آموزشی – پژوهشی تقریبا ۳۰ درصد است.
۳) تاثیر سوابق آموزشی،پژوهشی و فناوری در پذیرش دکتری آموزشی – پژوهشی تقریبا ۲۰ درصد است.

زمان برگزاری آزمون دکتری

ثبت نام آزمون دکتری

نحوه، زمان ثبت نام و همچنین جدول رشته ها ومواد امتحان  ثبت نام آزمون دکتری  در  سایت سازمان سنجش آموزش کشور  به نشان  www.sanjesh.org منتشر خواهد شد. با توجه به آمار به دست آمده در سال های اخیر ثبت نام کنندگان در  آزمون دکتری   ، می توان گفت که سطح علمی کشور در حقیقت دارای رشد صعودی می باشد.رقابت بین متقاضیان بر سر پذیرفته شدن درمقطع دکتری  بسیار زیاد می باشد. به علت ظرفیت محدود پذیرش ،پذیرفته شدن نیازمند  برنامه ریزی آزمون دکتری  و تسلط کامل به مطالب درسی می باشد. همانند سال گذشته  ثبت نام آزمون دکتری  با  ثبت نام دانشگاه آزاد  ادغام شده است.این موضوع سؤالات زیادی برای داوطلبان ایجاد کرده است. داوطلبان شرکت در  آزمون دکتری  دانشگاه آزاد باید با دیگر داوطلبان ، درسایت سازمان سنجش  ثبت نام کنند. سعی ما بر این است که در این گزارش اطلاعاتی را در اختیار متقاضیان قرار دهیم.

نکته: منبع اطلاعات این گزارش اطلاعیه های  سازمان سنجش آموزش کشور  است.

برای مشاوره  ثبت نام آزمون دکتری  و  شرکت در کنکور دکتری  و برای کسب اطلاعات بیشتر با  سنجش امیرکبیر به آدرس اینترنتی سنجش تکمیلی دات آی آر  تماس حاصل نمایید.

زمان ثبت نام آزمون دکتری

زمان ثبت نام آزمون دکتری  اوایل آذرماه است. امسال نیز برای تمامی متقاضیانی که شرایط شرکت در کنکور دکتری  را دارند ، امکان  ثبت نام آزمون دکتری  فراهم می شود. متقاضیان می توانند در تاریخ تعیین شده با مراجعه به  سایت سازمان سنجش و آموزش کشور  اقدام به ثبت نام کنند.

 

نحوه ثبت نام آزمون دکتری

نحوه ثبت نام آزمون دکتری  فقط توسط ثبت نام اینترنتی امکان پذیر است.تمامی متقاضیان شرکت کننده در  کنکور دکتری  سراسری و دانشگاه آزاد با مراجعه به  سایت سنجش  و مطالعه کامل دفترچه که برای هر دو یکسان است، می توانند با استفاده از کارت بانکی عضو شبکه شتاب، کارت اعتباری آن را خریداری نموده، هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و اقدام به ثبت نام می کنند. در این مرحله متقاضی می بایست اطلاعات شخصی خود، همچنین گروه آزمایشی خود را در سامانه ثبت نام با دقت وارد کند و در پایان کد رهگیری را از سامانه دریافت کرده و آن را نزد خود نگهداری کند.

ثبت نام آزمون دکتری سراسری

شرایط ثبت نام آزمون دکتری

تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان  مقطع کارشناسی ارشد  و  دکتری حرفه ای  می توانند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی در آزمون ورودی دکتری شرکت کنند. از مهم ترین  شرایط ثبت نام آزمون دکتری   ، داشتن مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای است و در صورتی که مدارک متقاضی آماده نباشد و یا متقاضی تا  پایان شهریورماه  فارغ التحصیل نشوند ،اجازه شرکت در کنکور دکتری را ندارند. این تاریخ برای داوطلبانی که در رشته های نیمسال دوم پذیرفته می شوند تا  پایان بهمن ماه  قابل تمدید است. یکی دیگر از شرایط لازم برای ثبت نام این آزمون ،متناسب بودن گروه آزمایشی در  مقطع کارشناسی ارشد با گروه آزمایشی دکتری  است. این نکته به این معنا می باشد که هر داوطلب باید در گروه آزمایشی خود شرکت نماید البته در برخی موارد متغییر می باشد.

اگر قصد  شرکت در کنکور دکتری  را دارید ، برای کسب اطلاعات بیشتر با  سنجش امیرکبیر تماس حاصل نمایید.

 

دانشگاه های پذیرش کننده آزمون دکتری

تمامی دانشگاه های سراسری و آزاد در دوره های مختلف روزانه ، نوبت دوم( شبانه ) ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، پژوهش محور، پردیس های خود گردان ،بورس اعزام به خارج از کشور وهمچنین دانشگاه آزاد ،توسط  ثبت نام آزمون دکتری  دانشجو می پذیرد .  سازمان سنجش   ،امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام را در دو زمان مختلف  ، برای متقاضیان امکان پذیر می کند.

 

زمان برگزاری آزمون دکتری و انتخاب رشته دکتری

زمان برگزاری آزمون دکتری  اوایل  اسفند ماه  و اعلام نتایج اولیه دکتری احتمالا در  نیمه دوم فروردین  انجام می شود. داوطلبان می توانند با مراجعه به  سایت سازمان سنجش  از اطلاعات دقیق مطلع شوند. برای رسیدن به موفقیت ،استفاده از تجربیات افراد موفق توصیه می گردد.بعد از  اعلام نتایج دکتری  در  فرودین ماه   ، هر کدام از داوطلبین شرکت کننده در  مقطع دکتری دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد   ،  نتایج انتخاب رشته دکتری  دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را به صورت جداگانه می بایست دریافت کنند. روش صحیح مطالعه، استفاده از  منابع کنکور دکتری   ، نحوه انتخاب رشته دکتری  و برای اینکه داوطلب به  مصاحبه دکتری دعوت شود از جمله مواردی است که متقاضی  ثبت نام آزمون دکتری  می بایست به آن توجه کافی بنماید.

نحوه سنجش و پذیرش آزمون دکتری

ثبت نام دکتری ۹۸

ثبت نام دکتری ۹۸ از ششم آذر ماه سال جاری آغاز می شود. داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی را دارند، لازم می باشد در زمان تعیین شده نسبت به ثبت نام در آزمون دکتری ۹۸ اقدام کنند. در این گزارش سعی کرده ایم مراحل ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ و نیز برگزاری آن را شرح دهیم و نکاتی که لازم می باشد داوطلبان مدنظر داشته باشند را گوشزد نمائیم.

زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۸

امسال نیز همانند سال گذشته،  زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۸  در نیمه اول آذرماه می باشد. ثبت نام دکتری ۹۸ از ۶ آذر ماه سال جاری توسط  سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می شود و تا ۱۲ آذرماه ادامه خواهد داشت. البته هر ساله زمان ثبت نام آزمون دکتری پس از اتمام مهلت مقرر، تمدید نیز می شود. لذا لازم است داوطلبان عزیز در موعد مقرر نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

متقاضیان شرکت درآزمون می توانند برای اطلاع لحظه ای از شروع ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ به عضویت در  کانال تلگرامی سنجش امیرکبیر درآیند.

زمان ثبت نام دکتری آزاد ۹۸

آزمون دکترا سراسری و آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی از سال ۱۳۹۶ ادغام شده است و به صورت یکپارچه برگزار می شود.
بدین ترتیب زمان ثبت نام آزمون دکتری آزاد ۹۸ نیز همزمان با ثبت نام دکترا سراسری ۹۸ در سایت سازمان سنجش می باشد.
به جز مرحله ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد و برگزاری آزمون کتبی به صورت مشترک با آزمون دکتری سراسری از سوی سازمان سنجش، سایر مراحل شامل انتخاب رشته دکتری، دعوت به مصاحبه دکتری و نیز اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد به صورت مستقل توسط  مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی  انجام می شود.

 

شرایط ثبت نام در آزمون دکتری ۹۸

۱) ازجمله  شرایط ثبت نام دکتری ۹۸   ، عدم پذیرش در دوره روزانه در آزمون دکتری ۹۷ است.
در حقیقت پذیرفته شدگان نهایی دوره روزانه مقطع دکتری در سال ۹۷ یک سال از شرکت در آزمون دکتری تخصصی سراسری و آزاد محروم می باشند.
البته بنا بر اعلام سازمان سنجش، پذیرفته شدگان دوره بورس اعزام به خارج در سال ۱۳۹۷ در صورتی که روند پذیرش آنها تا زمان ثبت نام آزمون در سازمان امور دانشجویان تکمیل نشده و در دوره های روزانه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی سال ۹۷ پذیرفته نشده باشند، اجازه شرکت در آزمون دکتری سال ۱۳۹۸ را دارند.

۲) امکان تحصیل همزمان در دو رشته در مقطع دکتری وجود ندارد.
دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع دکتری تخصصی در صورت عدم انصراف تا پایان مهلت ثبت نام آزمون دکتری ۹۸، مجاز به ثبت نام و شرکت مجدد در این آزمون نمی باشند .  

۳) همچنین لازم است داوطلبان تا پایان شهریورماه ۱۳۹۸ از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شوند تا بتوانند از مهرماه ۹۸ به عنوان دانشجوی دکتری شاغل به تحصیل شوند.
ملاک زمان فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد، زمان دفاع از پایان نامه است. بدین ترتیب نیازی نیست که داوطلبان در زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۸  و نیز شرکت در کنکور دکتری ۹۸ از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده و از پایان نامه خود دفاع کرده باشند.

۴ ) شرکت در برخی رشته های آزمون دکتری نیازمند داشتن مدرک مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط اعلام شده در دفترچه ثبت نام دکتری ۹۸  است.
بدین ترتیب لازم می باشد داوطلبان دقت لازم را برای ثبت نام در رشته ها داشته باشند .  گفتنی است مجاز بودن به شرکت در رشته های متجانس در آزمون دکتری تنها به معنای قانونی بودن شرکت داوطلب در آزمون کتبی می باشد و در مرحله دوم (مصاحبه دکتری) دانشگاه ها ممکن است با توجه به معیارهای مدنظرشان امتیازدهی متفاوتی داشته باشند.

۵) با توجه به این که تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت است، دانشجویان دوره دکترا مجاز به اشتغال همزمان با تحصیل در این مقطع نیستند.
در صورت اشتغال به کار داوطلبان، لازم می باشد موافقت کتبی محل کار خود مبنی بر ادامه تحصیل را تهیه نموده و نزد خود نگه دارند و در صورت لزوم به دانشگاه محل قبولی ارائه دهند.

۶) درخصوص داوطلبان آقا لازم است که وضعیت نظام وظیفه مشخص باشد.
به طور کلی داوطلبان زیر به لحاظ وضعیت نظام وظیفه مجاز به شرکت در آزمون دکتری و شروع به تحصیل در این مقطع می باشند :
۱- داشتن کارت پایان خدمت
۲- داشتن کارت معافیت دائم
۳- امکان استفاده از شرایط معافیت تحصیلی (برای داوطلبانی که به لحاظ نظام وظیفه غایب محسوب می شوند، امکان صدور معافیت تحصیلی وجود ندارد و از ادامه تحصیل این داوطلبان جلوگیری به عمل خواهد آمد. )

 

نحوه ثبت نام کنکور دکتری ۹۸ سراسری و آزاد

نحوه ثبت نام آزمون دکتری ۹۸  بدین صورت می باشد که لازم است داوطلبان دکتری ۹۸ سراسری و آزاد با ورود به سایت سازمان سنجش،  دفترچه ثبت نام دکتری ۹۸  را دریافت نموده و پس از مطالعه شرایط ثبت نام هر رشته، با پرداخت  هزینه ثبت نام دکتری ۹۸   ، نسبت به خرید  کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری ۹۸   (که حاوی شماره سریال ثبت نام است) اقدام کنند.
پرداخت جهت دریافت کارت اعتباری تنها به صورت آنلاین انجام می شود. سپس داوطلبان با استفاده از کارت اعتباری خریداری شده و آپلود تمامی مدارک و درج اطلاعات لازم، نسبت به ثبت نام دکترا ۹۸ اقدام می کنند.

توجه: قابل توجه است که با توجه به ادغام آزمون دکتری سراسری و آزاد، دفترچه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ به صورت مجزا منتشر نمی شود و کلیه ضوابط دفترچه دکتری ۹۸ سراسری شامل داوطلبان دکتری ۹۸ دانشگاه ازاد نیز می شود.

پس از دریافت کارت اعتباری لازم می باشد داوطلبان نسبت به تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام دکتری ۹۸ اقدام نمایند و کد رهگیری ثبت نام را نزد خود نگه دارند.

زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۸

زمان آزمون دکتری ۹۸ روز جمعه سوم اسفند ماه سال جاری می باشد. کارت شرکت در جلسه کنکور دکتری ۹۸ چند روز پیش از آزمون از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد و در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

جزئیات ضرایب دروس امتحانی آزمون دکتری ۹۸

برطبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، در آزمون دکترا ۹۸ نیز همانند سالیان گذشته، سؤالات آزمون کتبی شامل دو بخش عمومی (دروس زبان عمومی و استعداد تحصیلی) و نیز دروس تخصصی می باشد. ضرایب دروس زبان عمومی، استعداد تحصیلی و دروس تخصصی کنکور دکتری ۹۸  به شرح زیر است:

نتایج انتخاب رشته دکتری
ضرایب دروس آزمون دکتری سراسری

تعداد سوالات دروس عمومی آزمون دکتری  برای همه رشته های امتحانی  ۶۰ سوال (شامل ۳۰ تست درس زبان عمومی و ۳۰ تست درس استعداد تحصیلی دکترا) است و  تعداد سوالات دروس تخصصی آزمون دکتری  برای رشته های امتحانی مختلف متفاوت است که تعداد سوالات پیش از برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش اعلام می شود.

سرفصل های آزمون دکتری ۹۸

آزمون دکتری ۹۸ در شش گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، دامپزشکی و زبان برگزاری می شود. تعداد رشته های امتحانی هر یک از گروه های آزمایشی به شرح جدول زیر است :

تعداد رشته های آزمون دکتری سراسری

 

نکته: سرفصل  های رشته  های  امتحانی آزمون دکتری ۹۸  که از سوی وزارت علوم تحقیقات و فن آوری اعلام شده ،به زودی بر روی سایت سنجش امیرکبیر قرار خواهد گرفت.

 

مراحل پس از آزمون کتبی دکتری ۹۸

پس از برگزاری آزمون کتبی دکتری،   نتایج اولیه آزمون دکتری  شامل اعلام رتبه و نمره تراز کسب شده توسط هر داوطلب، عموماً در اواخر فروردین ماه منتشر می شود. مدتی پس از اعلام نتایج اولیه، امکان انتخاب رشته  برای داوطلبان آزمون دکتری سراسری و داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی به طور مجزا فراهم خواهد شد.

 
 

شما برای قبول شدن در کنکور دکتری ۹۸ ، به چه چیز هایی نیاز دارید ؟

 
 
بسته آموزشی آزمون دکتری
 
آزمون های آزمایشی دکتری
مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی آزمون دکتری
بسته طلایی آزمون دکتری
قانون جذب
مشاوره و پشتیبانی تکمیلی آزمون دکتری
 
 

به داوطلبان کنکور دکتری توصیه می شود تمام اخبار و مطالب مرتبط با ثبت نام آزمون دکتری را که در زیر آمده است را به صورت کامل مطالعه کنند و با توجه به شرایط و ضوابط کنکور دکترا برنامه ریزی خود را انجام دهند تا بتوانند قبولی در آزمون دکتری سال جاری را تجربه کنند. در ضمن پیشنهاد می شود قسمت سوالات متداول دکتری و اخبار دکتری و مشاوره دکتری را نیز مورد بازدید قرار دهند.

زمان ثبت نام آزمون دکتری

۱- منابع آزمون دکتری

۲- زمان ثبت نام آزمون دکتری

۳- زمان برگزاری آزمون دکتری

۴- ثبت نام دکتری

۵- ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد

۶- دفترچه ثبت نام آزمون دکتری

۷- شرایط ثبت نام دکتری

۸- مدارک ثبت نام دکتری

۹- هزینه ثبت نام دکتری

۱۰- فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری

۱۱- کارت ورود به جلسه آزمون دکتری

۱۲- تمدید مهلت ثبت نام دکتری

۱۳- ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری

۱۴- نتایج اولیه آزمون دکتری

۱۵- توضیحات کارنامه آزمون دکتری

۱۶- مصاحبه دکتری

۱۷- مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

۱۸- شهریه دکتری

۱۹- شهریه دکتری دانشگاه آزاد

۲۰- دفترچه انتخاب رشته دکتری

۲۱- انتخاب رشته دکتری

۲۲- تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری

۲۳- نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری

۲۴- دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

۲۵- انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

۲۶- نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد

۲۷- شناسه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

کلمات کلیدی:

زمان ثبت نام آزمون دکتری, منابع آزمون دکتری , زمان ثبت نام آزمون دکتری , زمان برگزاری آزمون دکتری , ثبت نام دکتری , ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد , دفترچه ثبت نام آزمون دکتری , شرایط ثبت نام دکتری , مدارک ثبت نام دکتری , هزینه ثبت نام دکتری , فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری , کارت ورود به جلسه آزمون دکتری , تمدید مهلت ثبت نام دکتری , ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری , نتایج اولیه آزمون دکتری , توضیحات کارنامه آزمون دکتری , مصاحبه دکتری , مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد , شهریه دکتری , شهریه دکتری دانشگاه آزاد , دفترچه انتخاب رشته دکتری , انتخاب رشته دکتری , تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری , نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری , دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد , انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد , نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد , شناسه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد , زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۷-۹۸ , زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ , زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۹ , زمان آزمون دکتری ۹۷-۹۸ , زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ , زمان آزمون دکتری ۹۸ , زمان ثبت نام دکتری ۹۸ , ثبت نام دکتری آزاد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *